
Az Ashaninka® Macskakarom tabletta a lián belső háncskérgéből kivont 5 mg hatóanyagra standardizált alkoholos száraz kivonatát tartalmazza.
Napi 1 tabletta alkalmazásával esélyt ad immunrendszerének arra, hogy hatékony harcot folytasson a szervezetét támadó, „betolakodókkal” folytatott küzdelemben.
A készítmény terápiában alkalmazott dózisa: 3×1 tabletta.
A KOCKÁZATOKRÓL ÉS MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT GYÓGYSZERÉSZÉT!
IMMUNRENDSZER – NYIROKRENDSZER
Az immunrendszer a szervezet védekező mechanizmusa, egy adott antigén hatására kialakuló, az esetleges fertőzés elleni védekezésben részt vevő sejtek, szövetek és szervek együttese. Ennek a szervrendszernek a működése az immunitásban nyilvánul meg. Ennek a szónak jelentése: védettség, mentesség.
Védekező rendszerünk bonyolultsága ellenére is igen egyszerű alapstratégia szerint működik:felismerni az ellenséget, mozgósítani a hadsereget és támadni.
Az immunrendszer fő sejtjei a fehérvérsejtek (limfociták). Az immunrendszernek saját keringése van, amit a nyirokerek alkotnak. A nyirokfolyadék a nyirokerekben kering.
A nyirokrendszer: védelem a fertőzésekkel szemben. A rendszer célszerű felépítése biztosítja, hogy az immunválasz mindig elérhető és gyorsan mozgósítható legyen, bárhol is van rá szükség.
A nyirokrendszer szervei; mandulák, csecsemőmirigy, nyirokcsomók, nyirokerek, máj, lép, tüdő, féregnyúlvány (vakbél), csontvelő és belek.
Ennek a szervrendszernek a működése az immunitásban nyilvánul meg. Ennek a szónak jelentése: védettség, mentesség. Az immunrendszer feladata: szervezetünk védelme a betolakodóktól.
A rendszer működésének egyik, Ön által is tapasztalt megnyilvánulása például, amikor torokgyulladás miatt megduzzadnak az állkapocs alatti nyirokcsomók! A nyirokcsomó duzzanatot az okozza, hogy a nyirokerek a fertőzés felszámolása érdekében elvezetik a kórokozókat a legközelebbi olyan helyre, ahol immunválasz alakulhat ki ellenük.
Amikor beköszönt az őszi nedves, nyirkos idő, szinte menetrendszerűen megérkezik a megfázások időszaka is.
Közönséges náthával (lassabban kialakuló, enyhébb folyamat, orrfolyással, tüsszögéssel, torokfájással) és az influenzával (gyorsan felszökik a láz, erős fáradtság, fej- és izomfájdalom, hosszabb ideig tart, szövődménye lehet a hörghurut vagy a tüdőgyulladás).
A “menetrendet” könnyen megváltoztathatjuk, a legfontosabb, amit tehetünk, az a megelőzés!
Óvja és erősítse védekező rendszerét, hogy az megtudja védeni Önt a betolakodó baktériumoktól, vagy más mikroorganizmusoktól!